Savikrohvi õppepäev Viljandimaal

Wanawiisi õpetas Viljandimaal huvilisi savikrohvi paigaldama.
Septembrikuu viimasel päeval pakkus pärimusmuusik Kulno Malva meile võimalust enda kodus läbi viia savikrohvi õpituba. Õpitoas said teoreetiliste ja praktiliste oskuste võrra rikkamaks 6 huvilist. Oli tore näha ka lubjameeste huvi savi vastu. Maakivist meistrid olid kohapeal kaemas savikrohvimise telgitaguseid.
Õppepäeval võtsime teoreetiliselt osadeks savikrohvi. Rääkisime nii liivast ja selle rollist kui ka savist ning selle omadustest sideainena. Tutvustasime ka erinevaid kiude, mida on savikrohvides kasutatud ning kuidas aitab kiud muuta krohvi omadusi.  Samuti rääkisime erinevatest aluspindadest kuhu peale saab savikrohvi kanda alustades traditsioonilistest materjalidest lõpetades tänapäevaste enimlevinud alusmaterjalidega. Käisime läbi erinevad krohvikihid ning aluspinna nakketugevuse suurendamise võimalused.
Praktiliselt said õppepäeval osalenud läbi teha pilliroomati paigalduse ning sisseviskekihi paigaldamise - prooviti nii visketehnikat kui määrimist. Samuti tutvustasime savikrohvi viimistlemisvõimalusi.

Oli tore päev koos rõõmsameelsete ja asjalike savikrohvi huvilistega. Suured tänud osalejatele ja pererahvale.


Eelmine
Ökomäss 2017
Järgmine
Amàco koolitus Prantsusmaal

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Email again: