Tadelakti ja stucco meistriklass Moostes

29.11 - 3.12.2017 korraldas Saviukumaja Moostes rahvusvahelise stucco ja tadelakti koolituse, kuhu koolitajaks oli kutsutud Soléne Delahousse Prantsusmaalt.
Saviukumaja korraldas oma partneritele suurepärase koolituse stucco tehnikate ning tadelakti paigaldamise kohta. Koolitajaks tuli otse Prantsusmaalt oma ala spetsialist Soléne Delahousse, kes on aastaid tegelenud stucco ja tadelakti tehnikate koolitamisega ning samuti paigaldamisega. Tema sulest on tulnud isegi raamatuid erinevate viimistlustehnikate paigaldamise kohta.

Koolitusel õpetati valmistama erinevaid segusid ning seletati lahti paigaldamise tehnilised eripärad ning kuidas mingi materjal toimib vetthülgavana. Tadelakti tehnika, mis on pärit Marokost Marrakeshi linnast, on suurepärane materjal katmaks dušširuume ja aurusaunu ning Marokos kasutatakse seda tehnikat isegi fassaadide katmisel - muidugi paigaldamise tehnoloogia mõnevõrra erineb duššinurga ja fassaadi puhul.

Stucco tehnikaid on palju erinevaid, kuid koolitusel jõudsime läbi käia Stucco Mantova ja Veneetsia Stucco. Stucco Mantova eripäraks on metallist pahtlilabidaga järjepidaval töötlemisel mustaks hõõrutavad suuremad liivaterad, mis annavad erinevate pigmentide lisamisega stucco segusse ka eripäraseid tulemusi. Kõige äratuntavamaks osaks on aga mustad täpid, mis tulevad välja eriti heledamate toonide juures.

Stucco Venetian ehk siis Veneetsia Stucco on oma olemuselt siledama pinnaga ning enamjaolt vormub välja pahtlilabida või siis kellu jälg, mis iga kord on erinev ja igale meistrile omane. Kombineerides erinevaid toone eri kihtides võib saavutada huvitavaid lahendusi igasse interjööri. Stucco, nagu ka tadelakt, sobib märgadesse ruumidesse. Nende materjalidega saab märgadesse ruumidesse ilma vuukideta viimistlust, mis monoliitsuses mõjub hoopis teistmoodi kui keraamiliste plaatide ruudustik.


Eelmine
Amàco koolitus Prantsusmaal
Järgmine
Regio Earth Festival

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Email again: